×

(Sürdürülebilir Proje Geliştirmesi)

Year 2016
Deliverables Konsept Geliştirme Sanat Yönetimi Stand Tasarımı Markalaştırma Gerilla Pazarlama Operasyon Yönetimi Mikrosite Yazılım Geliştirme Animasyon ve Video Prodüksiyonu Ürün Tasarımı

#Bençöpdeğilim, H&M Conscious'ın Dünya Geri Dönüşüm Haftası iletişimi için geliştirmiş olduğu bir projedir. Amacı; çevre dostu ve sürdürülebilir tüketim konusunda farkındalık uyandırarak, günlük tüketim alışkanlıklarını daha çevre dostu bir hale getirmek ve tüketicileri sürdürülebilir modaya katkıda bulunmaya yönlendirmek olan "Ben Çöp Değilim" projesi ile H&M’in küresel moda hareketini Türkiye’ye taşıdık.

Projemiz için tasarladığımız “bencopdegilim.com” mikro sitesine sokak posterleri ile yönlendirme yaptık. Mikro sitemizde ziyaretçileri “Doğa Dostu İpuçları” animasyon serisi ile karşıladık. 15 saniyelik 9 videodan oluşan animasyon serimizde, “Önce gündelik alışkanlıklar değişmeli” fikrinden yola çıktık; musluğu açarken, çamaşır yıkarken hatta çöp atarken yapılan küçük değişiklikler ile ekolojik dengeye katkı sağlanabileceğini anlattık. Projenin tanıtımı için hazırladığımız askı mesajları şehrin belirli yerlerine taşıyarak Ben Çöp Değilim’i İstanbul’un ara sokaklarına taşıdık.